Volkswagen Scirocco R Cup 2011 - do biegu gotowi!

Robert Markowski
źródło: Volkswagen, gladyszracing.pl
Dodany: 21.04.2011

 

Po bardzo udanym i dobrze nagłośnionym medialnie pierwszym sezonie, rusza kolejna odsłona volkswagenowskiego pucharu markowego, w którym wszyscy zawodnicy startują takimi samymi autami - Scirocco R napędzanymi biogazem. Nasz ubiegłoroczny brązowy medalista cyklu, krakowianin Maciej Steinhof, wybrał inną ścieżkę kariery, ale nadal będziemy mieli komu kibicować.


 
REKLAMA
Scirocco R CupVolkswagenScirocco R Cup


W tym roku kibice będą mogli wspierać swoich faworytów podczas 10 rund, rozgrywanych na 7 obiektach. Tory, na których rywalizować będą zawodnicy w tegorocznym cyklu, zlokalizowane są głównie w Niemczech, ale po jednym etapie zorganizowano także w Austrii i Anglii. Otwarcie i zamknięcie sezonu (29-30 IV i 21-22 X 2011) nastąpi na słynnym obiekcie Hockenheim, po dwa wyścigi odbędą się w austriackim

Adam Gładyszgladyszracing.plAdam Gładysz


Spielbergu (3-5 VI) i niemieckim Oschersleben (16-18 IX), poza tym warto jeszcze wymienić takie nazwy jak Brands Hatch (Anglia, 2-4 IX) i legendarne „Zielone Piekło”, czyli Nürburgring (5-6 VIII).

W gronie 21 pretendentów do tytułu mistrza znajdzie się ponownie Polak - znany już z zeszłorocznego wydania serii Adam Gładysz. Siódma lokata w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo nad gościem honorowym jednej z rund minionego sezonu, legendą sportów motorowych Carlosem Sainzem, zaostrzyły tylko apetyt naszego „rodzynka” w Scirocco R Cup, dlatego też zawodnik zapowiada walkę o podium w „generalce” na zamknięcie zawodów jesienią. Życzymy samych sukcesów i mamy nadzieję, że po każdym wyścigowym weekendzie będziemy mogli napisać o wysokiej lokacie tarnowskiego kierowcy!


Good Przydatny artykuł (0)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy