Octavia G-TEC: drugie tankowanie CNG w Warszawie

Robert Markowski
źródło: Informacja własna
Dodany: 20.05.2017
flesz

 
Kończymy dziś naszą wyprawę do Tallina, stolicy Estonii. Po drodze do Łodzi tankujemy jeszcze w Warszawie, by zgodnie z założeniami pokonać trasę na gazie ziemnym. O ile nie w całości, to chociaż w maksymalnym stopniu.

 
REKLAMA

Niestety, całej trasy do Estonii nie udało się pokonać z wykorzystaniem wyłącznie gazu ziemnego. W przypadku dwupaliwowej Skody Octavii G-TEC nie stanowi to problemu, ponieważ dysponuje ona pełnowymiarowym zbiornikiem benzyny, pozwalającym na pokonywanie odcinków, na których akurat nie ma stacji sprężania gazu ziemnego. To duża zaleta tego pojazdu, szczególnie w naszej części Europy, gdzie sieć stacji CNG nie jest zbyt rozwinięta.

Na odcinku Wilno-Warszawa staraliśmy się ograniczyć do absolutnego minimum jazdę na benzynie. Z całej trasy liczącej blisko 475 km większość przejechaliśmy używając CNG, tylko 75 km pokonaliśmy na benzynie. Już niedługo przyjdzie czas na bardziej szczegółowe podsumowania.

Mamy nadzieję, że następną generacją Skody Octavii G-TEC pokonamy tę trasę w całości na gazie, podobnie jak zdecydowaną większość innych szlaków, przynajmniej tych leżących w sieci TEN-T.

Odcinek: Wilno - Warszawa
Dystans: 400 km
Cena CNG: 3,29 zł/m³
Zatankowano: 19,75 m³
Koszt: 65,10 zł

Partnerem podróży jest PGNiG.


Good Przydatny artykuł (1)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy