Konferencja pod hasłem "Technologie dla sektora gazowniczego na progu zmian" odbędzie się drugiego dnia targów. Sesje tematyczne będą dotyczyć m.in. roli gazownictwa w zmieniającej się energetyce oraz budowy rynku biometanu. Będzie to doskonała okazja, by wymienić się wiedzą i doświadczeniami, a także wspólnie zastanowić nad kierunkami rozwoju branży w obliczu dynamicznych zmian technologicznych. Z kolei trzeciego dnia Izba zaprasza na Warsztaty Techniczne zatytułowane „Wymagania techniczne transportu CO2, biometanu i wodoru”. Uczestnicy dowiedzą się o kluczowych aspektach prawnych i technologicznych związanych z przesyłem nowych mediów energetycznych oraz poznają praktyczne rozwiązania umożliwiające bezpieczne i efektywne wdrożenie innowacyjnych projektów.
Targi EXPO-GAS to nie tylko miejsce, gdzie branżowi specjaliści debatują o najważniejszych zagadnieniach – od roli gazu ziemnego w komunikacji miejskiej, po wpływ gazownictwa na transformację energetyczną w Polsce. To przede wszystkim imponująca ekspozycja, na której prezentowane są sieci, urządzenia i odbiorniki gazowe, aparatura kontrolno-pomiarowa, a także materiały i osprzęt do budowy oraz wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Tegoroczna edycja przyciągnie czołowe firmy dostarczające nowoczesne technologie i rozwiązania dla gazownictwa, w tym takie marki jak Common, Apator Metrix, Plum, Gascontrol, Metkom, Gazomet Rawicz, Torpol, Auma czy Transtools.
Bezpłatny wstęp dla branżowych profesjonalistów
EXPO-GAS 2025 stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych relacji biznesowych, poznania najnowszych trendów oraz zapoznania się z przyszłością sektora gazowego w kontekście transformacji energetycznej.
Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji online na stronie wydarzenia: www.targikielce.pl/expo-gas.