Wnętrza placówki, która znajduje się w budynku z przełomu XIX i XX wieku, zostały odnowione zgodnie z wymogami zapewnienia klientom najwyższego komfortu, z nawiązaniem w aranżacji wnętrza do klimatu warszawskiej Woli i historii polskiego gazownictwa.
Elementem wyposażenia BOK jest m.in. ścianka historyczna z ekspozycją zabytkowych, pieczołowicie odrestaurowanych gazomierzy. Zachowana i zabezpieczona została oryginalna posadzka ceramiczna oraz drewniane drzwi wejściowe od ul. Kasprzaka. Wyeksponowane zostały również oryginalne ceglane ściany. Czerwona cegła to najbardziej charakterystyczny element wizualny zabudowań Gazowni Warszawskiej na Woli.
Piotr Woźniak
Prezes Zarządu PGNiG SA
Aby zachować historyczny charakter obiektu, który od 2005 r. znajduje się pod nadzorem Konserwatora Zabytków, powstał całkowicie nowy i indywidualny projekt dedykowany wyłącznie dla tej lokalizacji. Placówka łączy w sobie elementy podkreślające tradycję branży gazowniczej z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. To dowód na to, że pamiętając o historii, idziemy w kierunku nowoczesności.
Modernizacja tego historycznego budynku polegała także na dostosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu została zamontowana m.in. specjalna platforma schodowa. W celu podniesienia komfortu i wygody klientów, będą mogli oni korzystać z dwóch sal obsługi, a dzieci z kącika zabaw. Wszystkie odnawiane BOKi PGNiG na terenie całej Polski zostały wyposażone w kolejkomaty oraz infokioski. Dzięki tym urządzeniom została usprawniona obsługa klienta, a niektóre sprawy można załatwić samodzielnie.
Henryk Mucha
Prezes PGNiG Obrót Detaliczny
Strategia Operacyjna PGNiG Obrót Detaliczny na lata 2017-2020 zakłada m.in. podniesienie standardu obsługi klienta detalicznego oraz małego biznesu. Jednym z kluczowych elementów tej zmiany jest modernizacja całej sieci Biur Obsługi Klienta na terenie kraju oraz uruchamianie nowych placówek, głównie w centrach handlowych.
Modernizacja wszystkich 131 Biur Obsługi Klienta należących do PGNiG Obrót Detaliczny jest elementem Projektu BOK 2.0. Do tej pory rewitalizacji poddano 41 placówek. Do końca 2019 r. zostanie zmodernizowanych łącznie 50 obiektów. W przyszłym roku Spółka planuje modernizację następnych 22 Biur Obsługi Klienta. Projekt BOK 2.0 to nie tylko zmiana wizualna i estetyczna. To zupełnie nowe podejście do obsługi, widoczne m.in. poprzez większą profesjonalizację procesów oraz wprowadzanie nowych produktów lub usług do oferty Spółki.
W nowo otwartym BOK w Warszawie można załatwić wszelkie sprawy związane z zakupem gazu, prądu oraz innych produktów i usług oferowanych przez PGNiG Obrót Detaliczny. W każdym miesiącu Biura Obsługi Klienta PGNiG w całym kraju odwiedza ponad 100 tys. osób.