Plany obejmują budowę kolejnych sześciu obiektów oferujących sprężony gaz ziemny (CNG) oraz zwiększenie liczby pojazdów zasilanych paliwami gazowymi. Będzie to 390 nowych ciągników zasilanych gazem sprężonym (CNG) oraz 50, w których gaz ziemny jest przechowywany w postaci skroplonej (LNG).
W ten sposób UPS inwestując 90 mln dolarów UPS umocni się na pozycji lidera na rynku przewoźników, którzy wykorzystują paliwa alternatywne i w ten sposób zmniejszają wpływ prowadzonej działalności na środowisko naturalne.
Z ponad 4400 pojazdami na gaz ziemny oraz siecią stacji tankowania UPS miał świetne wyniki wykorzystania gazu ziemnego jako paliwa alternatywnego w swojej flocie. Wiemy, jak ważne z globalnego punktu widzenia jest dla naszej floty inwestowanie w gaz ziemny oraz inne paliwa alternatywne. W 2016 r. wykorzystaliśmy ponad 61 mln galonów gazu ziemnego (231 mln l) w naszej flocie. W liczbie tej było 4,6 mln galonów (17,4 mln l) gazu ziemnego w formie odnawialnej. Dzięki temu obniżyliśmy emisję dwutlenku węgla (CO2) o 100 tys. t.
Mark Wallace, UPS
Nowe stacje CNG będą budowane w Ontario w Kalifornii, Orlando na Florydzie, Salinie w stanie Kansas, Louisville w Kentucky, Greensboro w Północnej Karolinie i Vancouver w stanie Waszyngton. Gaz ziemny w postaci odnawialnej będzie dostępny na stacji w Ontario.
W 2016 roku UPS zainwestował 100 mln dolarów w stacje CNG i zasilane gazem ziemnym pojazdy. Obecnie firma dysponuje 31 stacjami sprężania gazu ziemnego, które znajdują się w Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Kolorado, Georgii, Kansas, Kentucky, Louisianie, Nevadzie, Oklahomie, Pensylwanii, Teksasie, Wirginii, Tennessee i Wirginii Zachodniej. Pojazdy zasilane gazem ziemnym poruszają się w 38 stanach USA oraz w Niemczech, Holandii i Tajlandii.
Według Amerykańskiego Departamentu Energii zastosowanie gazu ziemnego zmniejsza emisję gazów cieplarnianych w zakresie od 6 do 11% w porównaniu z silnikami zasilanymi olejem napędowym.
Wspomniane 50 pojazdów, w których zastosowano gaz ziemnym w postaci skroplonej rozmieszczono w stanach, w których UPS ma stacje tankowania LNG.
Od 2000 r. firma UPS, wykorzystując paliwa alternatywne, wykonała przewozy na dystansie 1 mld mil (1,6 mld km).
Inwestycje UPS w paliwa alternatywne (samochody i infrastrukturę) od 2009 r. wyniosły 750 mln dolarów. UPS wykorzystuje ponad 8100 pojazdów napędzanych alternatywnie. Są wśród nich rowery, rowery elektryczne używane w obszarach miejskich Londynu czy Hamburga, pojazdy elektryczne i hybrydowe (w USA) oraz samochody napędzane gazem ziemnym, biometanem i LPG używane na całym świecie.
CNG-LNG.pl to portal, w którym piszemy o zastosowaniu paliw metanowych w różnych gałęziach gospodarki. Publikujemy najnowsze informacje, relacje z najważniejszych wydarzeń i patronujemy imprezom branżowym i konferencjom.