Oprócz tej stacji powstaną jeszcze cztery obiekty oferujące gaz ziemny w postaci skroplonej (LNG) i sprężonej (CNG). Będą one położone wzdłuż głównych autostrad na Węgrzech. W rezultacie zostaną stworzone korytarze CNG i LNG na drogach Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) przebiegających przez Węgry.
Finalizacja projektu PAN-LNG, którego autorem jest Węgierski klaster gazowy (Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesületet - MGKKE), jest planowana na wrzesień 2017 r., co oznacza, że już jesienią tego roku jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych na Węgrzech będzie można przejechać na LNG.
Koszt projektu PAN-LNG - 1,2 mln euro będzie pokryty w 85% ze środków unijnych w ramach programu Connecting Europe Facility (CEF).
Głównym celem projektu jest budowa pierwszych punktów tankowania LNG, które mają być impulsem dla rozwoju transportu w oparciu o pojazdy zasilane skroplonym gazem ziemny (LNG). Zbudowane w ramach programu PAN-LNG stacje będą pierwszymi tego typu obiektami w Europie Środkowej, choć zdaniem osób zaangażowanych w projekt oczekuje się, że w najbliższych latach będzie uruchomionych kilkadziesiąt takich obiektów m.in. w Polsce.