Piotr Naimski o zespole ds. Baltic Pipe | cng-lng.pl

Piotr Naimski o zespole ds. Baltic Pipe

Piotr Złoty
źródło: relacja własna
Dodany: 24.11.2017

 
Na odbywającej się w Warszawskim Domu Technika NOT konferencji Wyspowe stacje regazyfikacji LNG na terenie powiatów i gmin dźwignią rozwoju gospodarczego kraju, zorganizowanej przez Radomską Radę FSNT NOT obecny był Piotr Naimski - Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

 
REKLAMA

Kilka dni wcześniej decyzją Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło, Piotr Naimski został powołany na szefa Międzyresortowego Zespołu do spraw projektu Baltic Pipe. Korzystając z obecności Pana Ministra na konferencji poprosiliśmy go o komentarz w sprawie powołania tego Zespołu.

Piotr Naimski

Przewodniczący Międzyresortowego Zespołu do spraw projektu Baltic Pipe

W Międzyresortowym Zespole do spraw Baltic Pipe będziemy ustalać taktykę, nie strategię, ale taktykę osiągnięcia sukcesu przez ten projekt.

Cel jest jasny. Do roku 2022 musimy mieć tę inwestycję zakończoną. Uznaliśmy, że zespół ten będzie pomagał w znacznym stopniu w jej realizacji.

Projekt jest w tej chwili w stadium realizacji. Harmonogram jest bardzo napięty ale poszczególne punkty są już na nim zaznaczane jako wykonane.

Różne rzeczy dzieją się obecnie równolegle, ponieważ przygotowanie tej inwestycji jest bardziej czasochłonne, a może nawet pracochłonne niż samo układanie rurociągu.


Good Przydatny artykuł (2)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)







Partnerzy