Piotr Woźniak
prezes PGNiG SA
Chcemy, by gaz ziemny był dostępny w całej Polsce. Chcemy pójść za rynkiem, a nie narzucać naszą politykę rynkowi. Wszyscy powinni mieć możliwość wyboru źródła energii i dostępu do różnych paliw – w tym także gazu. Dajmy ludziom wybór, a potem zobaczmy, na co się zdecydują. Będzie to wymagało około 2 mld dolarów inwestycji w rozwój sieci gazowej w Polsce do 2022 r.
Debata na temat wykorzystywania gazu ziemnego z konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł, jako niskoemisyjnego paliwa zielonej gospodarki odbyła się w poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. w polskim pawilonie, na terenie stoiska PGNiG, w trakcie szczytu klimatycznego ONZ COP24 w Katowicach.
Jej uczestnicy: przedstawiciele spółek wydobywczych, reprezentanci organizacji międzynarodowych działających na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zgodzili się, że gaz ziemny jest znacznie mniej emisyjny niż węgiel; przy procesie spalania uwalnia mniej szkodliwych substancji, dlatego jest paliwem obiecującym z punktu widzenia celów szczytu klimatycznego w Paryżu.