Terminal LNG w Świnoujściu umożliwia dostarczanie do krajowej sieci przesyłowej do 5 mld m3 gazu rocznie. Inwestycja objęła wybudowanie falochronu o długości 3 km, nabrzeża wraz z systemem cumowniczym dla statków mieszczących do 217 tys. m3 LNG, 2 kriogenicznych zbiorników LNG (po 160 tys. m3), instalacji do regazyfikacji oraz gazociągu Świnoujście - Szczecin (85 km) łączącego terminal LNG z polskim systemem przesyłowym.
Statek dostarczył 210 tys. m3 skroplonego gazu ziemnego, który pozwala uzyskać po regazyfikacji 130 mln m3 gazu. Rozładunek potrwa 3 dni.
7 stycznia 2016 r. rozpoczęły się próby instalacji regazyfikacyjnej oraz testy przesyłu gazu ziemnego z pierwszej dostawy z terminalu w Świnoujściu do krajowego systemu gazowniczego.
Dzień późnej, wraz z wysyłką gazu rozpoczęto prace związane z regulacją i testowaniem poszczególnych instalacji terminalu, które mają na celu optymalizację oraz stabilizację procesów regazyfikacji.
Pozytywne przejście wszystkich prób eksploatacyjnych będzie zakończone wydaniem pozwolenia na użytkowanie po tym jak specjalna komisja dokona odbioru terminalu LNG od generalnego wykonawcy.
Po tych czynnościach terminal będzie gotowy na odbiór komercyjnych dostaw gazu.