Członkami NGVA Europe są organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa związane z produkcją LNG i CNG jak również pojazdów napędzanych tymi paliwami. Wśród członków NGVA można wymienić między innymi firmy: Audi, Shell LNG, Iveco, Volvo czy Linde Group.
NGVA Europe stawia sobie za cel zarówno poszerzanie rynku dla pojazdów napędzanych gazem ziemnym (Natural Gas Vehicles - NGV) jak i konsolidację oraz harmonizację standardów europejskich i światowych w sektorze CNG/LNG nie pomijając kwestii jakości i bezpieczeństwa. Swoje działania NGVA Europe opiera między innymi na współpracy z Unią Europejską, ISO czy UNESCE.
Wśród szczególnie interesujących inicjatyw NGVA można wymienić coroczną publikację katalogu pojazdów typu NGV (Natural Gas Vehicle) napędzanych LNG lub CNG - zarówno osobowych jak i ciężarowych, aktualizowaną regularnie mapę zlokalizowanych w Europie stacji tankowania LNG i CNG jak również analizy i raporty dotyczące rynku CNG/LNG (m.in. wielkości emisji gazów cieplarnianych z gazu ziemnego, analizy statystyczne i perspektywy dla rynku LNG/CNG).
Obecnie NGVA zrzesza 145 członków z 37 krajów, Polskę reprezentują 3 organizacje, w tym Polska Platforma LNG (PPLNG).
Członkostwo w NGVA Europe jest ważnym etapem w rozwoju Polskiej Platformy LNG (PPLNG), która wspomaga rozwój sektora LNG w Polsce.
PPLNG jest związkiem pracodawców (przedsiębiorstw i instytucji naukowych) działających w obszarze LNG w Polsce. Są to zarówno przedsiębiorstwa krajowe jak i przedstawicielstwa firm zagranicznych. Wspólnym celem wszystkich członków PPLNG jest zacieśnianie współpracy na rzecz rozwoju tego sektora w naszym kraju.
Platforma organizuje spotkania (w tym coroczną konferencję Polish LNG Conference), wspiera komunikację sektora z władzami na szczeblu centralnym oraz z instytucjami europejskimi. Członkostwo w NGVA Europe to dla Polskiej Platformy LNG szczególna szansa na jeszcze silniejsze promowanie gazu ziemnego jako zrównoważonego źródła energii dla transportu.