LPG - to proste: Poznaj LPG, CNG, LNG

gazeo.pl
źródło: informacja własna
Dodany: 23.10.2013

 
Wielka premiera pierwszego odcinka naszego filmowego cyklu "LPG – to proste" to już nie kwestia dni, ale godzin. Dowiesz się z niego m. in. dlaczego skróty oznaczające paliwa gazowe są trzy, mimo że dwa z nich to tak naprawdę to samo oraz do jakiej temperatury należy schłodzić metan, by chciał się skroplić. Bądźcie jutro z nami na gazeo.tv!

 
LPG - to proste: Poznaj LPG, CNG, LNGfot. gazeo.plJuż jutro paliwa gazowe odkryją przed Wami wszystkie swoje tajemnice!

Dosyć mylenia gazu ziemnego i propanu-butanu! Jednym i drugim można z powodzeniem napędzać silniki spalinowe, ale właściwości fizyczne i chemiczne obu tych paliw są wyraźnie inne. Który jest lżejszy, a który cięższy od powietrza i co się z tym wiąże? Który łatwo skroplić i przechować w formie ciekłej, a który wymaga grubościennych zbiorników lub pojemników kriogenicznych? Wielu naszych czytelników na pewno zna odpowiedzi na te pytania, ale nigdy wcześniej nie zebrano ich wszystkich w jednym miejscu dla tych, którzy ich nie znają.

Po obejrzeniu naszego filmu nikt już nie pomyli LPG (popularnego autogazu) z CNG – sprężonym gazem ziemnym. A warto też pamiętać, że to dopiero pierwszy odcinek rozległego cyklu filmów, w których rozbierzemy instalację gazową na części pierwsze i dokładnie wyjaśnimy, jak działają poszczególne z nich. Tu nie ma miejsca na stereotypy i obiegowe półprawdy, jest za to rzeczowo i w oparciu o sprawdzone informacje. A wszystko to podane w przejrzystej i przystępnej formie. Tak jest w pierwszym odcinku, tak będzie i w kolejnych. Zapraszamy do gazeo.tv w czwartek!


Good Przydatny artykuł (10)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy
Ustawienia plików cookie