Gazowe Solarisy dla Bułgarii

Piotr Złoty
źródło: Solaris Bus&Coach
Dodany: 05.11.2012

 
W całej Europie używanych jest już blisko 10 tys. autobusów Solaris. Są one eksploatowane w prawie 400 miastach naszego kontynentu. Bułgaria jest jednym z 26 państw, w których używa się polskich autobusów.

 
REKLAMA

W ramach wartego 15,5 mln euro kontraktu na dostawę 67 autobusów do Burgas w Bułgarii dostarczonych będzie także 39 dwunastometrowych autobusów zasilanych gazem ziemnym. Zamówienie, które obejmuje także konwencjonalne pojazdy dieslowskie (przegubowe) będzie zrealizowane na początku przyszłego roku.

Na niezwykle konkurencyjnym rynku pojazdów dla komunikacji miejskiej, zamówienie sześćdziesięciu siedmiu pojazdów to bardzo duży kontrakt. Cieszymy się z tego, że będziemy mieli przyjemność dostarczać nasze autobusy do Burgas. Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie w tym mieście szybko przekonali się do komfortu podróżowania autobusami marki Solaris.

Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu do Spraw Sprzedaży i Marketingu w firmie Solaris.

Pojazdy marki Solaris są już znane w Bułgarii. Trolejbusy Trollino są użytkowane w Sofii. Od 2010 roku jeździ tam 30 Solarisów Trollino polskiego producenta.


Good Przydatny artykuł (3)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy