Wiceprezes Zawartko podkreślił, że GAZ-SYSTEM dostrzega duży potencjał w diagnostyce gazociągów i korzyści płynące z działalności badawczo-rozwojowej.
Artur Zawartko
wiceprezes GAZ-SYSTEM
Chcemy w tym zakresie zacieśnić współpracę z działającymi w sektorze ośrodkami naukowymi. Kilka dni temu rozstrzygnięto pierwszy konkurs Wspólnego Przedsięwzięcie INGA prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To dobra okazja do dialogu pomiędzy nauką a biznesem i realizacji konkretnych innowacyjnych przedsięwzięć w obszarze gazownictwa.
Wiceszef GAZ-SYSTEM zwrócił także uwagę, że funkcjonujące w obrębie spółki laboratoria świadczą szeroką gamę usług pomiaru jakości gazu i wzorcowania gazomierzy.
Artur Zawartko
wiceprezes GAZ-SYSTEM
To odpowiedź zarówno na potrzeby samej spółki, ale także oferta kierowana do odbiorców końcowych, spółek dystrybucyjnych i wszystkich zainteresowanych tego typu zaawansowanymi badaniami.
Artur Zawartko, wiceprezes GAZ-SYSTEM, przypomniał także, że w lutym 2018 roku podjęto decyzję o rozbudowie Terminalu LNG w Świnoujściu, polegającej m.in. na zwiększeniu istniejącego układu regazyfikatorów SCV o kolejne jednostki. Dzięki temu na Terminalu możliwe będzie zregazyfikowanie 7,5 mld m³ gazu ziemnego rocznie (obecnie Terminal może zregazyfikować 5 mld m³).
Forum Ekonomiczne w Krynicy to największe i najbardziej znane spotkania przedstawicieli świata polityki i biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego misją jest tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej w regionie. Tegoroczna, XXVIII edycja odbywa się pod hasłem "Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów". Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.