Dania chce Baltic Pipe

Piotr Złoty
źródło: Biznes Alert
Dodany: 23.05.2016

 
Dania wyraża zainteresowanie budową Baltic Pipe czyli ułożonego na dnie Bałtyku gazociągu łączącego duński i polski system przesyłowy.

 
REKLAMA

Duńczycy uważają, że w tej chwili jest dobry moment na rozpoczęcie inwestycji, która pozwoli na import gazu ziemnego ze złóż norweskich do Polski, który biorąc pod uwagę Terminal LNG w Świnoujściu w jeszcze większym stopniu uniezależni nasz kraj od dostaw tego surowca z Rosji. Projekt Baltic Pipe zakłada także możliwość przesyłu gazu do Danii.

To jest dobry moment na budowę Baltic Pipe. Widzimy duże poparcie dla tego projektu. Mam nadzieję, że rozpoczniemy jego realizację. To dobry moment, aby zbudować Baltic Pipe. Poprawi to bezpieczeństwo i obniży koszty.

Peder Andreasen, prezes Energinet.dk

Polskie władze uważają ten gazociąg za strategiczną inwestycję, która poprawi bezpieczeństwo energetyczne kraju i pozwoli na zdywersyfikowanie kierunków dostaw gazu ziemnego.

Jeszcze w tym roku będzie gotowe studium wykonalności dla tej inwestycji. Pracują nad nim zarówno polscy jak i duńscy specjaliści.


Good Przydatny artykuł (2)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy