BRC FuelMaker - umarł król, niech żyje król! | cng-lng.pl

BRC FuelMaker - umarł król, niech żyje król!

Robert Markowski
źródło: ngvglobal.com, brcfuelmaker.it
Dodany: 12.08.2010

 

Podupadła kanadyjska firma FuelMaker, produkująca niewielkie przydomowe urządzenia do tankowania sprężonego gazu ziemnego, od około roku należy do włoskiego potentata MTM/BRC. Nowy właściciel połączył ofertę przejętej spółki z własną i po zakończonej restrukturyzacji ogłosił ostatnio, że BRC FuelMaker będzie od teraz dostawcą kompresorów każdej dostępnej wielkości.


 
REKLAMA
logo nowej firmyBRC FuelMakerlogo nowej firmy


Po dokonaniu przejęcia, praktycznie cała działalność kanadyjskiej firmy - łącznie z działem R&D, czyli badań i rozwoju - została przeniesiona do matecznika BRC we włoskim Cherasco. Stamtąd też będzie operować dział handlowy, zajmujący się realizacją zamówień z niemal całego świata, a także serwis. Jedynie rynek północnoamerykański będzie miał własny oddział, zawiadywany przez „szefa wszystkich szefów”, czyli właściciela MTM/BRC - Impco. Sieć dealerska w Ameryce Północnej działa w zasadzie bez zmian od czasu fuzji (opierając się na dotychczasowych punktach FuelMaker) i stale prowadzi sprzedaż gamy produktów BRC FuelMaker, z wyłączeniem dużych kompresorów.

Dzięki pozyskaniu FuelMakera, Włosi mogą teraz poszczycić się dopasowaniem oferty do wszystkich sektorów rynku. Kanadyjczycy specjalizują się w wytwarzaniu sprężarek mniejszych typów, np. garażowych (wiszących i stojących) lub używanych w firmach dysponujących małymi flotami. BRC natomiast produkuje duże, wysokowydajne urządzenia oraz pozostałe, pomniejsze komponenty dla stacji paliw sprzedających CNG. Połączenie firm powinno stanowić dobrą wiadomość dla potencjalnych klientów w Europie, którzy dotąd mieli raczej ograniczony dostęp do kompaktowych kanadyjskich kompresorów, przynajmniej drogami oficjalnymi. Zamówienia są już przyjmowane, a ich realizacja wkrótce się rozpocznie. Może dzięki temu cena przydomowych „stacji tankowania” spadnie do bardziej przystępnego poziomu.


Good Przydatny artykuł (2)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy