AutoEvent - prezes PIM o paliwach metanowych

Piotr Złoty
źródło: relacja własna
Dodany: 04.07.2019

 
Jubileuszowa, XV edycja corocznej konferencji branżowej AutoEvent, organizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji była doskonałą okazją do poruszenia tematów związanych z zastosowaniem paliw metanowych w pojazdach.

 
REKLAMA

Tematyka związana z zastosowaniem gazu ziemnego w przewozach jest w ostatnim okresie bardzo często poruszana w kręgach osób związanych z szeroko rozumianym transportem drogowym. Jest to związane z planami rozbudowy sieci stacji tankowania paliw metanowych na terenie naszego kraju, zarówno CNG jak i LNG oraz planami wprowadzenia na te paliwa zerowej stawki akcyzy. Nie bez znaczenia jest także wprowadzenie na rynku niemieckim zwolnień z opłat autostradowych dla pojazdów korzystających z napędów gazowych.

Przekłada się to na zwiększenie liczby podpisywanych kontraktów handlowych na dostawy ciężarówek różnej ładowności, szczególnie dalekodystansowych ciągników (z uwagi na ulgi w Niemczech). Dotyczy to praktycznie wszystkich marek samochodów ciężarowych, które w ofercie mają pojazdy zasilane gazem ziemnym.

Właśnie w tym kontekście zapytaliśmy prezesa Polskiej Izby Motoryzacji, Romana Kantorskiego o zastosowanie paliw opierających się na gazie ziemnym, który podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Ładowanie video...

Good Przydatny artykuł (3)
Bad Mógłby być ciekawszy (0)Partnerzy