Podczas spotkania burmistrz Kłecka Adam Serwatka podziękował PSG za owocną współpracę i podkreślił, jak ważna dla gminy jest możliwość korzystania z gazu ziemnego. Do sieci gazowej zostały już podłączone kotłownie w szkole i sali gimnastycznej, a ponad 30 odbiorców indywidualnych złożyło wnioski o wydanie warunków przyłączeniowych. PSG podpisała też 18 umów z wykonawcami przyłączy.
Gazyfikacja gminy Kłecko kosztowała ponad 4 mln zł, a PSG zbudowała ponad 19 km sieci gazowej. Reprezentujący wojewodę wielkopolskiego Tomasz Małyszka z Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa powiedział, że PGNiG oraz Polska Spółka Gazownictwa są kompetentnymi i wiarygodnymi partnerami dla samorządów, czego dowodem jest właśnie zrealizowana inwestycja, a także planowane kolejne. Jak dodał 19 samorządów województwa wielkopolskiego zobowiązało się do współpracy z PSG.
Radosław Bartosik
wiceprezes PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podejmuje liczne inicjatywy, aby jak największa część polskiego społeczeństwa mogła korzystać z ekologicznego paliwa, jakim jest gaz ziemny. Takim przykładem są właśnie działania PSG, które są również szansą na rozwój Polski regionalnej i powiatowej, bowiem gazyfikacja niesie ze sobą aktywizację gospodarczą i lokalnych rynków pracy.
Marian Żołyniak, p.o. prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa, podczas krótkiej prezentacji przedstawił dalsze plany inwestycyjne PSG w Wielkopolsce.
Marian Żołyniak
p.o. prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa
To praktyczna realizacja strategii PSG i całej Grupy Kapitałowej PGNiG, polegającej na likwidacji tzw. białych plam na mapie polskiego gazownictwa. Spółka, zgodnie z planem rozwoju, chce do 2026 roku zgazyfikować jeszcze 12 wielkopolskich gmin, w tym Miedzichowo, Mieleszyn, Przemęt, Kłodawę, Pyzdry i Rychwał.
Powstanie w sumie ponad 620 km nowych sieci gazowych oraz 3 stacje gazowe. PSG przeznaczy na te inwestycje około 196 mln zł.
Obecnie na 218 gmin w Wielkopolsce z gazu może korzystać 148, a poziom gazyfikacji województwa wynosi 68%. W sumie w całym kraju Polska Spółka Gazownictwa podpisała już 502 listy intencyjne w sprawie gazyfikacji nowych gmin.
CNG-LNG.pl to portal, w którym piszemy o zastosowaniu paliw metanowych w różnych gałęziach gospodarki. Publikujemy najnowsze informacje, relacje z najważniejszych wydarzeń i patronujemy imprezom branżowym i konferencjom.