Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 2
fot. Nissan / Nissan Navara CNG poprzednie następne
16.09.2013

Nissan Navara CNG w Tajlandii

Nissan Navara CNG w Tajlandii fot. Nissan

Oddział Nissan Motor w Tajlandii wprowadził do oferty Navarę przystosowaną do zasilania CNG. To pierwszy pick-up Nissana z dwupaliwowym (benzynowo-gazowym) silnikiem. Samochód podobnie jak standardowe modele jest objęty pełną opieką gwarancyjną.
REKLAMA
Navara CNGfot. NissanKomponenty gazowego układu zasilania w gazowej Navarze oferowanej w Tajlandii

Przystosowana do zasilania gazem ziemnym Navara jest napędzana silnikiem o mocy 154 KM przy 5200 obr/min, który osiąga maksymalny moment obrotowy o wartości 242 Nm przy 4400 obr/min.

Gaz ziemny jest dawkowany do silnika przez zaawansowany układ wtryskowy minimalizujący zużycie CNG. Producent ocenia, że eksploatacja Navary na gazie jest tańsza w porównaniu z modelem zasilanym benzyną o 2/3.

Dysponujący pojemnością geometryczną 140 litrów zbiornik CNG zamontowano na skrzyni ładunkowej. Miejsce montażu zbiornika wynika z doświadczeń przy wykonywaniu testów zderzeniowych i chęci zapewnienia jego odporności na trudne warunki pogodowe.

Navara CNG jest dostępna z kabiną pojedynczą i wydłużoną (king cab), a jej ceny kształtują się od 535 do 641 tys. bahtów (54409 do 65198 zł).


Sprawdź! Zapraszamy na nasz kanał na TwitterzeNewsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na CNG i LNG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: GNV Magazinecng-lng.pl 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.